سفارش محصولات: ۰۹۱۲۰۷۳۹۸۵۱

دتکتورهای دودی زیتکس

دتکتورهای دودی زیتکس - فروش در مرکز اعلام حریق آرات

شرکت زیتکس یکی از برترین تولیدکنندگان ایرانی سیستم‌های اعلام حریق است. این شرکت اولین برند ایرانی است که توانسته تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی تهران و نشان استاندارد ملی ایران را دریافت کند. تجهیزات این شرکت در دو دسته‌ی اعلام حریق متعارف و آدرس‌پذیر تولید و به بازار عرضه می‌شود. تمام تجهیزات اعلام حریق زیتکس دارای تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی هستند. در این مطلب تصمیم داریم در مورد دتکتور دودی زیتکس و فروش آن در مرکز اعلام حریق آرات نکاتی را بیان کنیم. اطلاعات لازم در مورد انواع دتکتور دودی، قیمت و فروش آنها را می‌توانید در صفحه‌ی دتکتور دودی مطالعه کنید.

تماس با مشاوران مرکز اعلام حریق آرات

معرفی انواع دتکتورهای دودی

دتکتورهای دودی تجهیزاتی الکترونیکی هستند که دود را به عنوان یکی از نشانه‌های اصلی حریق شناسایی کرده و سیستم اعلام حریق را فعال می‌کنند. شرکت زیتکس دتکتورهای دودی را در هر دو دسته‌ی متعارف و آدرس‌پذیر تولید و عرضه می‌کند. این دتکتورها دارای تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی و تاییدیه‌ی Dedal اروپا هستند. انواع دتکتور دودی زیتکس از نوع فوتوالکتریک یا نوری هستند. در ادامه به معرفی انواع دتکتورهای دودی می‌پردازیم.

معرفی انواع دتکتورهای دودی

دتکتور دودی فتوالکتریک یا نوری

یکی از انواع دتکتورهای دودی دتکتورهای فتوالکتریک هستند. این دتکتورها از یک منبع و سنسور نوری برای تشخیص دود استفاده می‌کنند. زمانی که دود وارد محفظه‌ی دتکتور می‌شود ذرات دود پرتو نور را مسدود می‌کند . این مساله باعث فعال شدن و اعلام خطر دتکتور می‌شود.

از آنجایی که خیلی از آتش‌سوزی‌ها پیش از رسیدن به مرحله‌ی شعله‌ور شدن محیط را با دود و گازهای خطرناک پر می‌کنند، این دتکتورها برای تشخیص زودهنگام حریق بسیار مناسب هستند. تمامی دتکتورهای دودی موجود در بازار از جمله دتکتور دودی زیتکس از نوع فتوالکتریک یا نوری هستند.

حتما بخوانید:
خرید بهترین سیستم اعلام حریق ایران از مرکز آرات

دتکتور دودی یونیزه (یونیزاسیون)

این نوع دتکتور دودی از ذرات یونیزه برای تشخیص دود استفاده می‌کند. هر دتکتور مقدار کمی مواد رادیواکتیو در خود جای داده است که بین دو صفحه با بار الکتریکی قرار دارند. واکنش بین اجزا باعث یونیزه شدن هوا و ایجاد جریان بین دو صفحه می‌شود.

دتکتورهای دودی یونیزه برای تشخیص آتش‌های دودزا مناسب هستند اما در تشخیص آتش‌هایی که با ذوب شدن مواد همراهند، خوب عمل نمی‌کنند. بعلاوه از آنجایی که این دتکتورها برای سلامت انسان و محیط زیست خطرناک هستند، استفاده از آنها منسوخ شده است.

انواع دتکتور دودی زیتکس

همانطور که گفتیم دتکتورهای زیتکس در دو دسته‌ی متعارف و آدرس‌پذیر تولید و به بازار عرضه می‌شوند. در مورد تجهیزات آدرس‌پذیر زیتکس می‌توانید در صفحه‌ی سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس بیشتر مطالعه کنید.

دتکتور دودی متعارف زیتکس

دتکتورهای متعارف زیتکس در سه مدل زیر موجود هستند:

  • ZI-S 815

دتکتور دودی متعارف زیتکس - مدل 815

  • ZI-S 817

دتکتور دودی متعارف زیتکس - مدل 817

  • ZI-S 720

دتکتور دودی متعارف زیتکس - مدل 720

دتکتور دودی زیتکس از نوع فتوالکتریک است. این دتکتورها در برابر گرد و غبار، تداخل‌های مغناطیسی و غیره مقاوم هستند و در تشخیص دودهای ناشی از آتش‌سوزی‌های پنهان و تشخیص زودهنگام دود بسیار خوب عمل می‌کنند. از این آشکارسازهای دودی می‌توان در منازل، فروشگاه‌ها، هتل‌ها و غیره استفاده کرد.

دتکتور دودی آدرس‌پذیر زیتکس

شرکت زیتکس تنها یک مدل دتکتور دودی آدرس‌پذیر تولید می‌کند. این دتکتور در مدل ZX-SD 8000 AD از فرستنده و گیرنده‌ی نوری برای شناسایی امواج مادون قرمز ایجاد شده بر اثر دود، استفاده می‌کند. این دتکتورها می‌توانند دودهای سفید و سیاه اصل از سوختن مواد شیمیایی، پنبه، چوب و سایر مواد را به خوبی تشخیص دهند.

حتما بخوانید:
فروش وسایل اعلام حریق به صورت جزئی و عمده

فروش انواع دتکتور دودی زیتکس در مرکز اعلام حریق آرات

انواع دتکتور دودی آدرس‌پذیر زیتکس

در این مطلب به معرفی دتکتورهای دودی زیتکس پرداختیم. مرکز اعلام حریق آرات در زمینه‌ی فروش تجهیزات اعلام حریق ایرانی و خارجی فعالیت می‌کند. برای خرید دتکتورهای دودی زیتکس و سایر محصولات و دریافت مشاوره می‌توانید با مشاوران ما در مرکز اعلام حریق آرات تماس بگیرید.

ali ahmadi وب‌سایت
ورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.