سفارش محصولات: ۰۹۱۲۰۷۳۹۸۵۱

فروش انواع دتکتور های دودی با مناسب ترین قیمت

انواع دتکتور های دودی

دتکتورها یکی از مهمترین اجزای سیستم های اعلام حریق هستند که بر حسب تشخیص هر کدام از اثرات آتش به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. جهت خرید انواع دتکتور های دودی ، حرارتی و … با پایین ترین قیمت با ما در تماس باشید.

بررسی انواع دتکتور های سیستم های اعلام حریق

دتکتور های اعلام حریق به پنج دسته ی کلی تقسیم بندی می شوند.

  1. دتکتور های دودی( smoke detector)  :  این نوع دود را قبل از شعله ور شدن آتش ردیابی می کند.
  2. دتکتور های حرارتی( heat detectore): به حرارت محیط حساس و بعد از افزایش آن از مقدار معینی فعال می گردد و به دو صورت حرارتی افزایشی و حرارتی دما ثابت موجود می باشد.
  3. دتکتور های مولتی (multi detector) : به صورت دو طبقه یعنی هم دتکتور حرارت و هم دتکتور دود می با شد و در مکان هایی که هم دود هم حرارت وجود دارد کاربرد دارد.
  4. دتکتور های شعله ای ( flame detector) : اساس کار این نوع اشعه مادون قرمز یا اشعه ماوراء بنفش حاصل از شعله های آتش می باشد.
  5. دتکتورهای گازی (gas etectoe) : مبنای تشخیص این دتکتور ها وجود گاز های ناشی از حریق می باشد، البته دتکتور های گازی دیگری برای تشخیص و اعلام هشدار مربوط به انتشار گاز های سمی نیز وجود دارند.

انواع دتکتور های دودی

تفاوت دتکتور دودی و حرارتی

دتکتور دودی یک نوع ردیاب دود در سیستم اعلام حریق قبل از شعله ور شدن آتش می باشد. این نوع عملکرد برداشتی از حس بویایی انسان می باشد و براساس یک اصل فوتوالکتریک عمل میکند. بیشتر برای سالن های بزرگ و طولانی مثل سالن های سینما، کارخانجات و موزه ها کاربرد دارد.

حتما بخوانید:
پایین ترین قیمت دتکتور دودی در کشور

انواع دتکتور دودی بر اساس یک فرستنده و گیرنده ی نوری کار می کند که درصورت بوجود آمدن دود بین پرتوهای نوری  فرستنده و گیرنده تغییرات به وجود آمده و آشکار ساز فعال می شود.

درحالت عادی و به صورت مداوم دتکتور دود مقداری از هوا را به محفظه ی تشخیص دود از طریق کانال های آن ارسال می کند اگر در هوای ارسالی دود تشخیص داده شود به مرکز کنترل پیام داده شده و سیستم هشدار فعال می شود.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]دتکتور های دود  در تهویه هوا بسیار حساس هستند و معمولا سریع ترین روش تشخیص خودکار را دارند. [/box]

بسیاری از سامانه ها با فناوری پیشرفته و دارای اتاق های مهم و ارزشمند از این نوع سیستم استفاده می کنند.

مزیت مهم دتکتور های دود تشخیص سریع و زود هنگام در نخستین مراحل حریق می باشد که میتواند از یک حادثه بزرگ جلوگیری کند.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]دتکتورهای دودی اعلام حریق بسیار سریع تر از دتکتور های حرارتی عمل میکنند. دلیل تفاوت در قیمت و فروش این محصولات نیز همین تفاوت دقت در آنهاست.[/box]

ولی  دتکتور های حرارتی که قدیمی ترین نوع سیستم های اعلام حریق هستند دارای یک مقاومت حرارتی بوده که در صورت افزایش حرارت این مقاومت کاهش یافته که سبب افزایش جریان الکتریکی عبوری شده و به این طریق پیام هشدار به مرکز کنترل ارسال می گردد. در دونوع حرارتی ثابت ( Fixed Temperature Heat Detector – Fix و حرارتی افزایشی (Rate of Rise Heat Detector – RoR) و نسبت به نوع دودی ارزان تر هستند.

حتما بخوانید:
لیست قیمت دتکتور دودی اعلام حریق در برندهای متفاوت

انواع دتکتور های دودی

دتکتور دودی یونیزاسیون(Ionization Smoke Detector)

این نوع دتکتور دارای عنصر تشعشع کننده ی رادیواکتیو  از نوع آلفا  با نفوذ کم می باشد به طوریکه یک برگه کاغذ یا چند سانتیمتر هوا می تواند مسیر آن را مسدود کند.در اثر عبور این اشعه از داخل محفظه دتکتور و یونیزه شدن آن مقداری جریان عبور میکند.در صورت وجود دود این جریان تغییر کرده و حریق اعلام می شود.

حساسیت بسیار بالایی به مقدارهای کم دود دارد و بیشتر در مکان هایی که حجم آتش زیاد و میزان دود کم می باشد استفاده می شود.وجود تشعشعات رادیو اکتیو با علامتی بر روی این دتکتور ها مشخص شه است .و به دلیل طولانی بودن دفع آنها در محیط از نظر زیست محیطی دارای مشکلاتی می باشد.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]به هیچ عنوان نصب دتکتور یونیزه در مکان­های اداری و ساختمان­های مسکونی توصیه نمی­شود.[/box]

اناوع دتکتور های دودی

دتکتور دودی کانالی (duct detector )

در مکان های خیلی بزرگ که دارای سیستم تهویه ی مطبوع می باشند و احتمال انتقال دود از طریق سیستم تهویه به دیگر قسمت های ساختمان می باشد. از این نوع سیستم استفاده می شود درواقع تفاوتی با دیگر دتکتور های دودی ندارد فقط داخل یک محفظه دتکتور قرار میگیرد که هوای داخل کانال تهویه ی مطبوع از طریق یک لوله وارد محفظه ی دتکتور شده آنالیز میشود و از لوله ای دیگر خارج می شود. دتکتور روی بدنه ی کانال هواساز نصب می شود و لولهه ای آن داخل کانال قرار میگیرند که در صورت وجود دود دتکتور فعال شده و از طریق کنترل پنل به دمپر ها دستور بسته شدن را می دهد

حتما بخوانید:
فروش دتکتور اعلام حریق در انواع مختلف با قیمت استثنایی

انواع دتکتور های دودی

دتکتور دودی موضعی

اصول کار این نوع هم مانند سایر دتکتور های نوری، حرارتی و دودی می باشد با این تفاوت که نیازی به سیم کشی و اتصال به کنترل پنل ندارند و به صورت موضعی در محل مورد نیاز نصب می شوند. با یک باتری 9 ولت با عمر یک سال کار کرده و دارای یک آژیر داخلی جهت اعلام حریق می باشند

اناوع دتکتور های دودی

دتکتور نوری

این دتکتور که به آن فتو الکتریک نیز می گویند در واقع کاشف تشخیص دودی است که اساس عملکرد آن ارسال و دریافت نور می باشد. لذا به آن دتکتور دودی یا فتو الکتریک می گویند.

در این نوع دتکتور یک منبع تولید کننده و فرستنده ی نور و یک سلول حساس به نور وگیرنده وجود دارد در صورت وجود دود شعاع نوری قطع یا منعکس شده و سلول حساس به نور این تغییر را حس کرده و به مرکز کنترل اعلام می دارد.

انواع دتکتور های دودی

فروش انواع دتکتور های دودی با مناسب ترین قیمت

متقاضیان انواع دتکتور به صورت عمده یا جزئی می توانند دتکتور های دودی و یا دیگر انواع دتکتور را با قیمتی بسیار مناسب از شرکت اعلام حریق آرات تهیه کنند.کافیست امتحان کنید و برای خرید با شماره 09120149425 تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.