سفارش محصولات: ۰۹۱۲۰۷۳۹۸۵۱

فروش اعلام حریق آدرس پذیر | راهنمای انتخاب بهترین سیستم آدرس پذیر

فروش سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

فروش اعلام حریق آدرس پذیر به عنوان یکی از سیستم هایی که امروزه به صورت گسترده در ساختمان های مسکونی  ، کارخانجات و مراکز صنعتی بزرگ و کوچک استفاده می شود توسط این مرکز انجام می پذیرد.

این سیستم ها مجموعه ای از تجهیزات الکتریکی می باشد که آتش سوزی در مکان های مختلف را تشخیص داده و اعلام میکنند.

دستاورد این سیستم ها کاهش خسارات جانی و مالی در اثر وقوع آتش سوزی خواهد بود.

سیستم اعلام حریق چیست ؟

یک سیستم اعلام حریق در واقع مجموعه ای از قطعات الکتریکی می باشد که در کنار هم با دیدن بعضی از نشانه های حریق نسبت به وقوع حریق مطلع می شوند. این نشان ها می توانند هریک از گزینه های زیر باشند:

  • دود
  • گاز های ناشی از حریق مانند مونوکسید کربن
  • حرارت
  • شعله

البته این سیستم ها می توانند به صورت دستی توسط شستی های اعلام حریق داخل ساختمان نیز فعال شوند و به دنبال آن هشدارها به عنوان پیام تخلیه مکان توسط بلندگو به افراد  اعلام شوند.

فروش اعلام حریق آدرس پذیر

انواع سیستم های اعلام حریق

سیستم های اعلام حریق بر اساس نوع کارکرد به دودسته سیستم های متعارف و آدرس پذیر تقسیم بندی می شوند.

 سیستم های اعلام حریق متعارف (Conventional )

همانطور که در تصویر می بینید در این نوع سیستم کابل کشی به صورت ستاره ای بوده و تمام تجهیزات استفاده شده اعم از شستی، آژیر و آشکار ساز ها به وسیله ی دو رشته با هم سری شده و به مرکز کنترل متصل می شوند.

قسمت ها یا طبقات مختلف یک ساختمان به زون های مختلق تقسیم بندی می شود و در صورت آتش سوزی در یک زون، هشدار به مرکز کنترل فرستاده شده و آژیر مربوط به آن زون فعال می شود.

 

فروش سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

 سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر ( Addressable )

پنل مرکزی جهت کنترل آشکار ساز ها، آژیر و شستی ها از چند حلقه تشکیل شده است. به هر قطعه یک آدرس اختصاص داده می شود و در صورت بروز حریق یا خطای هر دیوایس آدرس دقیق آن قطعه بر روی پنل نمایش داده می شود.

در این سیستم ها علاوه بر تشخیص منطقه دچار حادثه به طور دقیق محل حریق نیز مشخص می شود.

بهترین سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

انتخاب سیستم اعلام حریق مناسب به نوع و بزرگی پروژه ای که سیستم جهت آن انتخاب می شود بستگی دارد و جهت تهیه ی یک سیستم اعلام حریق خوب وکار آمد باید نکات زیر را در نظر گرفت.

طراحی سیستم آدرس پذیر

طراحی سیستم اعلام حریق باید همراه با استاندارد های مربوطه و توسط افراد با علم کافی در این زمینه انجام شود.

انتخاب دتکتور مناسب و جانمایی مناسب برای هر تجهیز، بررسی دقیق و اجرایی بودن طرح، درنظر گرفتن تمهیدات لازم جهت نصب مربوط به طراحی اولیه یک سیستم اعلام حریق خوب و کار آمد میباشد که باید درنظر گرفته شود تا در طول کار دچار کمترین آلارم های کاذب توسط سیستم اعلام حریق باشیم.

انتخاب و خرید برند مناسب

بعد از مسئله ی طراحی نوبت به برند می رسد که باید با در این زمینه به نوع پروژه و اینکه کدام برند جوابگوی آن میباشد ، قیمت تمام شده ی آن برند و اینکه مورد تایید سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی نیز باشد یا خیر توجه نمود.

نصب سیستم اعلام حریق

نصب سیستم یکی از قسمت های مهم می باشد که شخص نصاب باید در این زمینه آگاهی های لازم را در رابطه با نحوه ی کار و نصب انواع سیستم های متعرف و آدرس پذیر داشته باشد پیشنهاد می شود یک نماینده از برند خریداری شده جهت نصب نظارت کند تا دچار مشکل نشوید.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]جهت کسب اطلاعات کافی و مشاوره رایگان جهت خرید یک سیستم اعلام حریق خوب و کارآمد بابرند مناسب می توانید با ما تماس بگیرید.[/box]

سیستم اعلام حریق خانگی

در ساختمان های کوچک که فقط نیاز به یک پنل مرکز کنترل دارند سیستم های اعلام حریق خانگی استفاده می شود.

طبق ضوابط سازمان آتش نشانی ساختمان های مسکونی با بیش از 4 سقف از کف جهت دریافت پایان کار باید به سیستم اعلام حریق تجهیز شده باشند.

خوشبختانه انواع سیستم های اعلام حریق با قیمت مناسب در داخل کشور در حال تولید می باشند.

این تجهیزات دارای تاییدیه سازمان آتش نشانی نیز هستند.

همکاران گرامی می توانید جهت مشاوره و انتخاب محصولات با کیفیت همراه با قیمتی مناسب با شماره 09120149425 تماتس حاصل فرمایید.

فروش سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.