سفارش محصولات: ۰۹۱۲۰۷۳۹۸۵۱

قیمت سیستم‌های اعلام حریق متعارف ایرانی و خارجی

امروزه استفاده از سیستم‌های اعلام حریق در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، صنعتی و غیره بسیار مرسوم است. خطر آتش‌سوزی یکی از بزرگترین خطراتی است که جان و مال انسانها را تهدید می‌کند و نصب سیستم‌های اعلام حریق می‌تواند نقش بسزایی در کاهش این خسارت‌ها داشته باشد. اهمیت سیستم‌های اعلام حریق تا حدی است که سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی نصب آن را در بسیاری از ساختمان‌ها اجباری کرده است. در این مطلب تصمیم داریم به معرفی انواع سیستم‌های اعلام حریق و قیمت سیستم اعلام حریق متعارف بپردازیم.

قیمت سیستم‌های اعلام حریق متعارف

سیستم اعلام حریق چیست ؟

سیستم‌های اعلام حریق مجموعه‌ای از قطعات الکترونیکی است که به یک تابلوی کنترل پنل مرکزی متصل می‌شوند. اجزای این سیستم‌ها شامل موارد زیر است:

 • دتکتورهای دودی،حرارتی و یا ترکیبی
 • آژیر
 • فلاشر
 • ریموت اندیکاتور
 • شستی
 • باتری

آتش‌سوزی با علائمی همچون دود، شعله، دود و غیره همراه است. دتکتورها بسته به تشخیص هر کدام از علائم آتش‌سوزی به انواع دتکتور دودی، حرارتی، شعله و یا دتکتور گازی تقسیم می‌شوند. به محض تشخیص نشانه‌های حریق توسط دتکتورها به تابلوی مرکزی اطلاع داده می‌شود و به این ترتیب آژیر و فلاشرهای سیستم فعال می‌شوند.

با توجه به نوع سیستم محل آتش‌سوزی روی پنل مرکزی نمایش داده می‌شود که باعث سرعت رسیدگی به محل حادثه می‌گردد.

سیستم‌های اعلام حریق

انواع سیستم اعلام حریق

سیستم‌های اعلام حریق در انواع مختلفی موجود هستند. دسته‌بندی این سیستم‌ها در سه نوع زیر است:

 • اعلام حریق متعارف یا کانونشنال
 • اعلام حریق آدرس‌پذیر
 • اعلام حریق بی‌سیم یا وایرلس

در ادامه‌ی این مطلب به معرفی سیستم‌های متعارف و قیمت اعلام حریق متعارف می‌پردازیم.

حتما بخوانید:
فروش سیستم های اعلام حریق تسلا در کشور

سیستم اعلام حریق متعارف

سیستم اعلام حریق متعارف یا Conventional از قدیمیترین نوع سیستم‌های اعلام حریق هستند که به علت سهولت در استفاده و قیمت مناسب همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرند. در یک سیستم متعارف ساختمان به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود که به آنها “زون” می‌گویند. هر زون توسط یک مدار پوشش داده می‌شود و هر مدار شامل چند دتکتور است.

در سیستم‌های متعارف هر قطعه به صورت جداگانه توسط سیم به پنل مرکزی متصل می‌شود. اگر هر کدام از دستگاه‌ها آتش‌سوزی را تشخیص دهند سیگنالی به کنترل پنل می‌فرستند و آژیرها را فعال می‌کنند. پنل مرکزی به شما نشان می‌دهد کدام منقطه یا زون دچار حریق شده است اما نمی‌تواند محل دقیق دتکتوری که آتش را تشخیص داده است، مشخص کند.

سیستم‌های اعلام حریق متعارف سیستم‌هایی خوب و ایده‌آل برای پروژه‌های کوچک و یا بودجه‌های محدود‌تر هستند. قیمت سیستم اعلام حریق متعارف نسبت به سیستم‌های آدرس‌پذیر و وایرلس بسیار مناسب است.

سیستم اعلام حریق متعارف

شرکت‌های تولیدکننده‌ی سیستم متعارف

شرکت‌های ایرانی و خارجی زیادی هستند که به تولید سیستم‌های متعارف می‌پردازند. از شرکت‌های ایرانی تولیدکننده‌ی سیستم اعلام حریق متعارف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سنس
 • تسلا
 • زیتکس
 • سایان
 • آریاک

این شرکت‌ها سابقه‌ای طولانی در تولید تجهیزات اعلام حریق متعارف دارند و اکثر آنها دارای تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی و همینطور گواهینامه‌های داخلی و خارجی هستند.

از شرکت‌های خارجی تولیدکننده‌ی سیستم‌های متعارف می‌توان شرکت اعلام حریق آپولو، جی اس تی، زتا، هورینگ، هگزا و غیره را نام برد.

لیست قیمت اعلام حریق متعارف

لیست قیمت اعلام حریق متعارف

قیمت برخی از سیستم‌های اعلام حریق ایرانی و خارجی را می‌توانید در صفحات زیر مشاهده کنید.

حتما بخوانید:
فروش لوازم اعلام حریق در کرج _ اعلام حریق آرات

لیست قیمت اعلام حریق سنس

لیست قیمت سیستم اعلام حریق تسلا

لیست قیمت اعلام حریق زیتکس

لیست قیمت سیستم اعلام حریق آپولو

فروش ویژه‌ی اعلام حریق GST

برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره برای خرید سیستم‌های اعلام حریق می‌توانید با شماره تلفن 09120149425 تماس بگیرید.

قیمت سیستم‌های اعلام حریق متعارف در مرکز اعلام حریق آرات

انواع سیستم‌های اعلام حریق ایرانی و خارجی را می‌توانید از مرکز اعلام حریق آرات تهیه کنید. این مرکز تجهیزات اعلام حریق را با قیمت مناسب و گارانتی معتبر در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.بعلاوه قیمت سیستم‌های اعلام حریق ایرانی را می‌توانید در صفحه‌ی لیست قیمت سیستم‌های اعلام حریق مشاهده کنید.

atashsetiz وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.