سفارش محصولات: ۰۹۱۲۰۷۳۹۸۵۱

فروش کابل نسوز اعلام حریق با قیمت مناسب

 اولین قدم در حفظ و پایداری یک سیستم اعلام حریق، انتخاب کابل مناسب است. کابل‌های اعلام حریق باید به طور صحیح و بر اساس استانداردهای مربوطه طراحی، تولید و همچنین آزمایش شده باشند و دارای ویژگی‌های مربوطه باشد. در این مطلب تصمیم داریم در مورد کابل نسوز اعلام حریق نکاتی را بیان کنیم.

چه کابلی برای اعلام حریق مناسب است ؟

در انتخاب کابل مناسب برای اعلام حریق علاوه بر ولتاژ، مقاومت در برابر سایش، مقاومت شیمیایی و غیره نکاتی باید به موارد دیگری هم توجه کرد. کابل مناسب اعلام حریق باید نسوز باشد، در واقع در انتخاب کابل اعلام حریق باید توجه داشته باشید که کابل مورد نظر شما چقدر در آتش‌سوزی دوام خواهد آورد. نکته‌ی دیگر مساله‌ی انتشار دود و گسترش آتش است. به این معنی که کابل اعلام حریق نباید باعث گسترش آتش‌سوزی شود و بعلاوه میزان دود حاصل از آن در آتش‌سوزی چقدر است.

در نظر گرفتن تمام این نکات در خرید کابل اعلام حریق بسیار مهم است زیرا کابل‌های اعلام حریق باید بتوانند در شرایط اضطراری کار کنند. البته بسیاری از نگرانی‌های امنیتی در خصوص کابل اعلام حریق توسط UL، NFC و سایر سازمان‌ها و دستورالعمل‌های استاندارد برطرف شده‌ است. NFC محدوده‌ی قابل قبول و مشخصی برای انتشار دود و سوختن را تعیین می‌کند. از سوی دیگر UL و سایر سازمان‌ها مسئول آزمایش‌هایی هستند که کابل‌ها را از نظر ایمنی کارکرد مورد بررسی قرار می‌دهد.

به طور کلی یک کابل مناسب اعلام حریق باید بعد از کشف آتش‌سوزی فعال مانده و حریق مانعی برای کارکرد صحیح آن نباشد. همچنین باید نسوز بوده و باعث گسترش آتش نشود.

حتما بخوانید:
خرید کابل اعلام حریق نسوز در فروشگاه آرات

کابل نسوز چیست ؟

کابل نسوز در واقع همان کابل ضدحریق یا کابل سیلکونی است که از آن در صنایع سنگین، فرودگاه، مترو، ایستگاه‌های قطار و مهم‌تر از همه سیستم اعلام حریق استفاده می‌شود. ویژگی نسوز بودن به واسطه‌ی روکشی از جنس سیلیس است که به آن روکش سیلیکونی می‌گویند. این روکش سیلیکونی آتش نمی‌گیرد و خود مانع ادامه یافتن حریق در طول کابل می‌شود. بعلاوه این روکش سیلیکونی نسبت به دماهای بالا و همینطور دمای پایین مقاوم است.

کابل‌های نسوز اعلام حریق یکپارچگی مدار سیستم اعلام حریق را حفظ می‌کنند. در شرایط اضطراری این کابل‌ها می‌توانند یک مدت زمان خاص و در شرایطی خاص به کار خود ادامه دهند.

تولیدکننده سیم و کابل سیلیکونی نسوز

شرکت‌های مختلف ایرانی و خارجی کابل‌های مخصوص اعلام حریق را تولید می‌کنند. از معروف‌ترین این برندها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کابل اعلام حریق یاقوت
 2. کابل اعلام حریق کویسل
 3.  کابل اعلام حریق دراکا
 4. کابل اعلام حریق  اورن
 5. کابل فایر آلارم

برای خرید سیم و کابل نسوز اعلام حریق برندهای فوق می‌توانید با شماره تلفن ۰۹۱۲۰۱۴۹۴۲۵ تماس بگیرید. در ادامه‌ی این مطلب به معرفی برخی از این برندها می‌پردازیم.

کابل اعلام حریق یاقوت

کابل‌های اعلام حریق یاقوت توسط بزرگترین تولیدکننده‌ی کابل‌های نسوز سیلیکونی کشور یعنی “شرکت سیلیکون کابل یاقوت ” تولید می‌شوند. این کابل منطبق با استانداردهای مربوطه و با کیفیت بالا تولید می‌شود. از ویژگی‌های کابل نسوز اعلام حربق یاقوت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاوم در برابر جریان الکتریسیته‌ی شدید
 • مقاوم در برابر دمای بسیار بالا و بسیار پایین
 • مناسب برای محیط‌های بسیار مرطوب و یا با خشکی زیاد
 • مقاوم در برابر اشعه‌های کادون قرمز، ماوراءبنفش و گاما
 • بسیار کم دود و فاقد گازهای هالوژنی
 • مقاوم در برابر روغن، چربی، محلول‌های نمکی و اسید
 • نارسا بودن و مانع انتشار شعله
حتما بخوانید:
خرید کابل اعلام حریق لئونی | کابل استاندارد اعلام حریق

 کابل نسوز اعلام حریق کویسل

کویسل نیز از برندهای مشهور کابل‌های اعلام حریق خارجی است. کابل ضدحریق کویسل محصولی ایتالیایی است و در ایران بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کابل دارای ویژگی‌های مورد نیاز یک کابل اعلام حریق است. در طراحی این کابل مواردی همچون حفظ یکپارچگی مدار، جلوگیری از قطعی مدار هنگام آتش‌سوزی، ممانعت از گسترش آتش و مقاومت در برابر نویزهای محیطی رعایت شده است.

 

کابل نسوز اعلام حریق

فروش کابل نسوز اعلام حریق با قیمت مناسب

شرکت اعلام حریق آرات انواع کابل اعلام حریق را با قیمت مناسب به شما هموطنان گرامی ارائه می‌دهد. جهت اطلاع از قیمت انواع کابل اعلام حریق نسوز و خرید آن‌ها می‌توانید با شماره تلفن ۰۹۱۲۰۱۴۹۴۲۵ تماس بگیرید.

ali ahmadi وب‌سایت
ورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.