سفارش محصولات: ۰۹۱۲۰۷۳۹۸۵۱

سیستم اعلام حریق زیتکس

zitex fire alarm systems

یکی از برترین تولیدکنندگان داخلی سیستم‌های اعلام حریق، شرکت اعلام حریق زیتکس است. شرکت آرمان ایمن ایرانیان با نام تجاری زیتکس (Zitex) فعالیت خود را از سال 1386 و با واردات محصولات زیتکس فنلاند و ترکیه آغاز کرد. این شرکت با احداث آزمایشگاه‌های خود از سال 1394، به تولید محصولات باکیفیت خود پرداخت. تجهیزات اعلام حریق زیتکس دارای گواهی‌نامه‌ها و تاییدیه‌های مختلف از کشورهای هلند، آلمان، ایتالیا و انگلستان است. زیتکس عنوان برترین تولیدکننده‌ی ملی را نیز به خود اختصاص داده است.

زیتکس محصولات اعلان حریق خود را در دو دسته‌ی متعارف (Conventional) و آدرس‌پذیر (Addressable) تولید و به بازار عرضه می‌کند. تمامی محصولات این شرکت مورد تایید سازمان آتش‌نشانی تهران و شهرستان‌ها است. لازم به ذکر است، زیتکس تنها برند ایرانی است که تاکنون موفق به اخذ تاییدیه برای سیستم‌های آدرس‌پذیر خود شده است.

تجهیزات اعلام حریق متعارف زیتکس

سیستم‌های متعارف زیتکس دارای تجهیزات متعارف (شامل دتکتورها، شستی، کنترل پنل و غیره) هستند که با تقسیم کردن هر بخش از ساختمان به یک منطقه یا زون، بروز خطا در هر زون را شناسایی می‌کند. محصولات اعلام حریق متعارف زیتکس بسیار متنوع است که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

سیستم‌های متعارف زیتکس دارای تجهیزات متعارف

کنترل پنل متعارف زیتکس

پنل متعارف زیتکس نیز مانند سایر سیستم‌های متعارف، دارای زون‌های متعددی است که با وقوع حریق در هر یکی از این زون‌ها، چراغ مربوط به آن روی پنل مرکزی روشن شده و آلارم به صدا در می‌آید. این پنل با بهره‌گیری از تکنولوژی SMD ساخته شده و جنس و بدنه‌ی آن نیز از پلاستیک ABS غیرقابل اشتعال است. پنل متعارف زیتکس از 2 زون تا 18 زون قابل تعریف است و با شبکه کردن آن می‌توانید این عدد را به 36 نیز برسانید.

دتکتورهای دودی متعارف زیتکس

دتکتورهای دودی متعارف زیتکس از نوع فوتوالکتریک (نوری یا اپتیکال) هستند و در سه مدل زیر تولید و عرضه می‌شوند:

  • دتکتور دودی فوتوالکتریک مدل ZI-S 815
  • دتکتور دودی فوتوالکتریک مدلZI-S 817
  • دتکتور دودی فوتوالکتریک مدل ZI-S 820
حتما بخوانید:
بیم دتکتور چیست: معرفی بیم دتکتور در سیستم اعلام حریق

این دتکتورها با طراحی خاص و پیشرفته و روش پردازش سیگنال فوتوالکتریک عمل می‌کنند و در برابر گرد و غبار، حشرات و تداخل‌های مغناطیسی بسیار مقاوم هستند. دتکتورهای متعارف زیتکس قابلیت تشخیص دودهای ناشی از حریق‌های پنهان یا آشکار را دارند و از آنها می‌توان در کاربری‌های متفاوت از جمله هتل‌ها، منازل، اداره‌ها و غیره استفاده کرد.

دتکتورهای دودی متعارف زیتکس

دتکتورهای حرارتی متعارف زیتکس

دتکتورهای حرارتی زیتکس نیز در سه مدل ZI-H 715، ZI-H 717 و ZI-H 720 تولید می‌شوند. این دتکتورهای حرارتی دما ثابت و افزایشی با استفاده از تکنولوژی مدارات SMT ساخته شده‌اند. ویژگی‌هایی مانند بدنه‌ی مستحکم و مقاوم در برابر ضربه و لرزش و همینطور توانایی تنظیم مجدد، راه‌اندازی اتوماتیک و نصب و نگهداری آسان این دتکتورها را بسیار مناسب می‌سازد. این دتکتورها با تغییرات دما و یا افزایش دما در یک بازه‌ی مشخص، فعال شده و آلارم اعلام حریق را به صدا درمی‌آورند.

دتکتورهای ترکیبی متعارف زیتکس

دو نوع دتکتور ترکیبی دود و حرارت از محصولات متعارف زیتکس است. این دتکتورها با تلفیق سنسورهای دود و حرارت، قابلیت تشخیص همزمان دود و حرارت را دارند. سنسور حرارتی این نوع دتکتورها از نوع RoR است و با افزایش دمای محیط به یک دمای از پیش تعیین شده و یا تغییرات دمایی در یک مقطع زمانی مشخص، فعال می‌شوند. سنسور دودی آن نیز از نوع فوتوالکتریک است.

دتکتور گاز متعارف زیتکس

دتکتور گازی متعارف زیتکس به گازهایی همچون گاز طبیعی، گاز مایع و گاز فشرده‌ی طبیعی حساس است. این دتکتور را می‌توان به صورت مستقل و یا همراه با پنل مرکزی مورد استفاده قرار داد. در هر دو حالت استفاده از این دتکتور، انرژی مورد نیاز آن باید توسط برق 220 ولت متناوب تامین شود.

سایر تجهیزات اعلام حریق متعارف زیتکس

شستی مدل CP 85 و CP 86 از نوع برگشت‌ناپذیر بوده و با شکستن شیشه‌ی جلوی آن فرمان آلارم برای پنل مرکزی ارسال می‌شود. نوع دیگر شستی متعارف زیتکس مدل CP 95 است که از نوع برگشت‌پذیر است. طراحی و ساخت این شستی‌ها مطابق با استاندارد EN 54 است و این شستی‌ها در برابر رطوبت و خوردگی نیز مقاوم هستند.

حتما بخوانید:
سیستم اعلام حریق تسلا

از دیگر تجیهزات زیتکس نیز می‌توان به آژیر اشاره کرد. آژیرهای زیتکس از نوع آژیر فلاشر هستند و علاوه بر ایجاد صدا با تولید نور نیز ساکنین را از خطر با خبر می‌سازند.

 تجهیزات اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

زیتکس اولین و تنها برند آدرس‌پذیر ایرانی است که توانسته مورد تایید سازمان آتش‌نشانی قرار گیرد. این سیستم‌ها به ویژه پنل‌های آدرس‌پذیر زیتکس، با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و امکانات فراوانی که دارند برای استفاده در پروژه‌های بزرگ و صنعتی بسیار مناسب هستند. در ادامه به معرفی تجهیزات آدرس‌پذیر این برند ایرانی می‌پردازیم.

 تجهیزات اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

پنل مرکزی اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

پنل اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس منطبق بر استاندارد EN 54-2,4 طراحی و تولید شده و در مدل‌های تک لوپ، دو، سه و چهار لوپ در دسترس است. از ویژگی‌های فوق‌العاده‌ی این پنل که آن را از دیگر پنل‌ها متمایز می‌سازد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آدرس‌دهی هوشمند برای تمامی لوپ‌ها
  • آدرس‌دهی اتوماتیک بین پنل‌ها و تلفن‌کننده‌های شبکه شده
  • قابلیت ذخیره‌سازی ده هزار رویداد
  • گزارش وضعیت سلامت سیستم
  • تغییر میزان صدا و حساسیت دتکتورها
  • عدم نیاز به لایسنس و هزینه‌های جانبی آن و غیره

اطلاعات بیشتر در مورد پنل و سیستم‌های اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس را می‌توانید در صفحه‌ی سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس مطالعه کنید.

پنل اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس منطبق بر استاندارد EN 54-2,4

 

تکرارکننده‌ی آدرس‌پذیر زیتکس

تکرارکننده‌ی آدرس‌پذیر داخلی، دارای منبع تغذیه‌ی داخلی است و با استفاده از کابل به پنل مرکزی متصل می‌شود. از ویژگی‌های تکرارکننده‌های زیتکس می‌توان به بهره‌مندی از تکنولوژی حذف نویز و آلارم‌های کاذب و قابلیت ذخیره‌سازی ده هزار رویداد اشاره کرد.

دتکتور دودی آدرس‌پذیر زیتکس

دتکتور دودی اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس از نوع نوری است. این دتکتور توانایی تشخیص دودهای سیاه و سفید حاصل از سوختن مواد شیمیایی، پنبه، چوب و غیره را دارد. بعلاوه میزان حساسیت این دتکتور را می‌توان در سه حالت کم، متوسط و بالا تنظیم کرد. در این دتکتور نیز از تکنولوژی حذف نویز و آلارم کاذب استفاده شده است. این دتکتور دارای ایزولاتور داخلی، خروجی ریموت و قابل آدرس‌دهی خودکار از روی پنل مرکزی است. در مورد این نوع دتکتورها در مطلبی دیگر با عنوان دتکتورهای دودی زیتکس صحبت کرده‌ایم که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به آن رجوع کنید.

حتما بخوانید:
سیستم اعلام حریق آریاک

دتکتور دودی اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس از نوع نوری است

دتکتور حرارتی آدرس‌پذیر زیتکس

دتکتور حرارتی اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس نسبت به افزایش ناگهانی دما و همینطور آستانه‌ی از پیش تعیین شده‌ی دما حساس است و با تغییرات دمایی در یک بازه‌ی زمانی فعال می‌شود و آلارم اعلام حریق را به صدا درمی‌آورد. این دتکتور منطبق بر استاندارد EN 54 ساخته شده و قابلیت تنظیم در سه کلاس حرارتی A1R، A2S و BS را دارد.

سایر تجهیزات اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

از دیگر تجهیزات آدرس‌پذیر زیتکس می‌توان به شستی، آژیر و آژیر فلاشر آدرس‌پذیر زیتکس اشاره کرد. شستی زیتکس از نوع برگشت‌پذیر و مناسب نصب در داخل ساختمان است.

فروش تجهیزات اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس در مرکز اعلام حریق آرات

مرکز اعلام حریق آرات با سابقه‌ای طولانی در فروش سیستم‌های اعلام حریق ایرانی و خارجی و لوازم جانبی آن فعالیت می‌کند. تجهیزات اعلام حریق زیتکس یکی از برترین سیستم‌های اعلان حریق داخلی هستند که مورد توجه زیادی نیز قرار گرفته‌اند. برای خرید این تجهیزات و یا دریافت مشاوره می‌توانید با مشاوران این مرکز تماس بگیرید. بعلاوه قیمت تجهیزات این برند را می‌توانید در صفحه‌ی لیست قیمت اعلام حریق زیتکس مشاهده کنید.

ali ahmadi وب‌سایت
ورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.