سفارش محصولات: ۰۹۱۲۰۷۳۹۸۵۱

سیستم اعلام حریق آریاک

شرکت آریاک الکتریک تهران فعالیت خود را از سال 1367 آغاز کرد اما فعالیت رسمی خود در زمینه‌ی تولید تجهیزات اعلان حریق را از سال 1375 شروع کرد. این شرکت با بیش از 30 سال سابقه در تولید، طراحی و اجرای سیستم‌های اعلان حریق در پروژه‌های زیادی از جمله بیمارستان‌ها، انبار و کارخانجات مورد استفاده قرار گرفته است. اعلام حریق آریاک با هم‌کاری با مهندسان مجرب و کارآزموده، طراحی دقیق، بهره‌مندی از فن‌آوری‌های روز دنیا و مطابقت با استانداردهای معتبر بین‌المللی و اروپایی، توانسته جایگاه خود را در میان مشتریان بدست آورد.

تجهیزات اعلام حریق آریاک (Ariak) در دسته‌ی تجهیزات متعارف قرار می‌گیرد و تمام آنها دارای تاییدیه از سازمان آتش‌نشانی تهران هستند. این محصولات از نظر کیفیت با تجهیزات خارجی مشابه و از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه‌تر هستند.

سیستم اعلام حریق متعارف آریاک

همانطور که اشاره کردیم تولیدات شرکت آریاک تنها در زمینه‌ی سیستم‌های متعارف است و تمامی تجهیزات آن مورد تایید آتش‌نشانی قرار گرفته است. در ادامه‌ی این مطلب به معرفی تجهیزات متعارف این شرکت می‌پردازیم.

پنل مرکزی اعلام حریق آریاک

آریاک کنترل پنل‌های خود را در انواع تک زون، 2 الی 6 زون، 8 الی 14 زون و 16 الی 28 زون تولید می‌کند. این شرکت با سابقه‌ی طولانی در زمینه‌ی تولید تجهیزات اعلان حریق و منطبق بودن بر استانداردهای بین‌المللی، انواع پنل مرکزی خود را با کیفیت و تکنولوژی بالایی در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهد.

پنل مرکزی اعلام حریق آریاک

پنل‌های آریاک به این ترتیب برای استفاده در پروژه‌های بزرگی مانند فروشگاه‌ها، منازل مسکونی، مراکز اداری و درمانی، مدارس و غیره می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. از ویژگی‌های پنل مرکزی اعلام حریق آریاک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت نمایش اشکال مدار باز
  • دارای نمایش اتصال کوتاه
  • سازگار با انواع دتکتورهای متعارف
  • قابلیت نصب 20 دتکتور دودی یا حرارتی در هر زون
  • قابلیت نصب نامحدود شستی در هر زون
  • مورد تایید سازمان آتش‌نشانی و غیره
حتما بخوانید:
خرید بهترین سیستم اعلام حریق ایران از مرکز آرات

دتکتورهای دودی آریاک

تنوع دتکتورهای دودی شرکت آریاک بسیار زیاد است. دتکتورهای دودی اعلام حریق آریاک شامل موارد زیر است:

دتکتور دودی فتوالکتریک APD-24 و دتکتور دود فتو جدید مدل آریا

این دتکتور برای تشخیص انواع آتش‌های دودزا مناسب است و منطبق بر استاندارد EN-54 طراحی و ساخته شده است. این دتکتور با ولتاژ 24 ولت و دو سیمه عمل می‌کند و دارای خروجی چراغ ریموت نیز هست. دتکتور اعلام حریق مدل آریا هم تفاوتی با این مدل ندارد و تنها تفاوت آنها از نظر شکل ظاهری است.

دتکتور دودی فتوالکتریک موضعی 220 ولت

این دتکتور اعلام حریق آریاک به برق 220 ولت شهری و باتری 9 ولتی متصل می‌شود. این دتکتور برای تشخیص آتش‌های دودزا مناسب است و می‌تواند برای کارخانجات، انبارها، منازل مسکونی و غیره مورد استفاده قرار گیرد.

دتکتور دودی فتوالکتریک موضعی 220 ولت

دتکتور دودی فتو رله‌دار APD-48R

این دتکتور برای تشخیص آتش‌های دودزا به ویژه برای استفاده در سیستم‌های مخابراتی طراحی و تولید شده است.

دتکتور دودی فتو رله‌دار 12 ولت

این دتکتور مناسب تشخیص آتش‌های دودزا و به ویژه استفاده در سیستم‌های دزدگیر طراحی و تولید شده است.

دتکتور دودی یونیزاسیون موضعی 220 ولت

این دتکتور اعلام حریق آریاک دارای دو محفظه‌ی داخلی و خارجی است که عنصر آمرسیوم 241 به صورت فویل درون محفظه‌ی داخلی آن قرار داده شده است. زمانی که دتکتور در حالت فعال قرار دارد یک میدان مغناطیسی بین دو محفظه‌ی داخلی و خارجی برقرار می‌شود. با آغاز آتش‌سوزی و ورود دود به داخل دتکتور، ولتاژ این میدان مغناطیسی تغییر می‌کند و به این ترتیب باعث فعال شدن دتکتور و اعلام آن به پنل مرکزی می‌شود.

حتما بخوانید:
لیست قیمت سیستم اعلام حریق آریاک

دتکتور یونیزاسیون موضعی 220 ولت به دودهای رقیق و نامرئی حساس است و به همین خاطر برای استفاده در مکان‌هایی مانند اتاق برق، اتاق کامپیوتر و غیره مناسب است. از این دتکتور می‌توان به صورت مستقل و با ولتاژ 220 ولت و یا همراه با سیستم مرکزی اعلام حریق و یا دزدگیر، استفاده کرد.

دتکتور دودی یونیزاسیون موضعی 220 ولت

دتکتور دود یونیزه 12، 24 و 48 ولت

در سیستم‌های کنترلی مانند سیستم‌های مخابراتی و یا سیستم‌های دزدگیر، دتکتورها از طریق کنتاکت داخلی با پنل مرکزی مرتبط می‌شوند که باز یا بسته بودن این کنتاکت، با توجه به نوع سیستم، حالت نرمال یا آلارم آن را نشان می‌دهد.

دتکتورهای اعلام حریق رله‌دار آریاک، برای استفاده در این نوع سیستم‌ها طراحی شده‌اند. از دتکتورهای 48 ولت می‌توان در صنایع مخابراتی و از دتکتورهای 12 ولت در سیستم‌های دزدگیر استفاده کرد. دتکتورهای 24 ولت نیز برای موارد خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دتکتورهای حرارتی آریاک

دتکتورهای حرارتی اعلام حریق آریاک در مدل‌های 12، 24 و 48 ولت رله‌دار، دتکتور حرارتی موضعی 220 ولت و همینطور دتکتور حرارتی 24 ولت تولید می‌شوند. دتکتورهای آریاک در انواع حرارتی دما ثابت و دما افزایشی هستند که از انواع دتکتور حرارتی دما افزایشی می‌توان در مکان‌هایی مانند پارکینگ استفاده کرد. این نوع دتکتورها از دتکتورهای حرارتی دما ثابت سرعت تشخیص بالاتری دارند.

دتکتور حرارتی 24 ولت آریاک دارای تغذیه‌ی 24 ولتی است و با سیستم‌های اعلام حریق کار می‌کند. چراغ LED روی این دتکتورها وضعیت عملکرد آنها را نمایش می‌دهد.

دتکتورهای حرارتی آریاک

دتکتور حرارتی موضعی آریاک نیز از تغذیه‌ی 220 ولت و باتری پشتیبان استفاده می‌کند. این دتکتور دارای خروجی رله است و می‌توان تجهیزات جانبی مانند آژیر را به آن متصل کرد. از دتکتور حرارتی موضعی آریاک می‌توان در مکان‌هایی استفاده کرد که امکان نصب و راه‌اندازی سیستم اعلام حریق وجود ندارد.

حتما بخوانید:
سیستم اعلام حریق سنس

دتکتورهای رله‌دار نیز برای مصارف خاصی طراحی و تولید می‌شوند. برای مثال از دتکتور 12 ولت راه‌دار می‌توان در سیستم‌های دزدگیر و یا سیستم‌های امنیتی استفاده کرد. دتکتورهای 48 ولت رله‌دار نیز برای استفاده در سیستم‌های مخابراطی کاربرد دارند.

دتکتورهای گاز آریاک

دتکتورهای گازی اعلام حریق آریاک نیز در دو مدل زیر تولید می‌شوند:

  • دتکتور گازی 24 ولت
  • دتکتور گازی موضعی 220 ولت

از این دتکتورها می‌توان برای تشخیص نشت گازهای سمی یا اشتعال‌پذیر مانند گاز شهری، متان، پروپان و غیره استفاده کرد. دتکتورهای گازی نیاز به تغذیه‌ی جداگانه دارند و از خط سیگنال سیستم اعلام حریق استفاده نمی‌کنند.

سایر تجهیزات آریاک

تنوع تجهیزات تولیدی شرکت آریاک بسیار زیاد است. از سایر تجهیزات اعلام حریق این شرکت می‌توان به شستی‌ها، آژیر و آژیر فلاشر، تلفن‌کننده، چراغ سر در و تکرار کننده اشاره کرد.

سایر تجهیزات آریاک

شستی‌ها تجهیزاتی هستند که به صورت دستی فعال می‌شوند. در صورت وقوع حریق با فشار دادن شستی‌ها می‌توان وقوع حریق را به پنل مرکزی اعلام کرد. شستی‌های آریاک را می‌توان به صورت توکار یا روکار نصب کرد.

فروش تجهیزات اعلام حریق آریاک در مرکز اعلام حریق آرات

مرکز اعلام حریق آرات به فروش انواع تجهیزات اعلام حریق ایرانی و خارجی و همینطور تجهیزات جانبی آن می‌پردازد. یکی از سیستم‌های اعلام حریق شناخته شده و معتبر ایرانی، سیستم‌های آریاک هستند که با کیفیت و قیمت مناسب خود توانسته است مشتریان زیادی به دست بیاورید. برای خرید تجهیزات اعلام حریق آریاک و یا دریافت مشاوره می‌توانید با مشاوران این مرکز در تماس باشید. ضمنا برای مشاهده و مقایسه‌ی قیمت این محصولات می‌توانید به صفحه‌ی لیست قیمت سیستم اعلام حریق آریاک رجوع کنید.

ali ahmadi وب‌سایت
ورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.