سفارش محصولات: ۰۹۱۲۰۷۳۹۸۵۱

فروش سیستم اعلام حریق در تهران

فروش سیستم اعلام حریق در تهران

امروزه نصب سیستم‌های اعلام حریق در ساختمان‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این سیستم‌ها با تشخیص علائم آتش و اعلام خطر افراد حاضر در محل را از وجود خطر آگاه می‌سازند. تشخیص زودهنگام علائم حریق باعث می‌شود زمان بیشتری برای تخلیه‌ی محل و کنترل آتش وجود داشته باشد. مرکز اعلام حریق آرات به عنوان نمایندگی فروش انواع سیستم اعلام حریق در استان تهران فعالیت می‌کند. جهت مشاوره و خرید سیستم‌های اعلام حریق خود می‌توانید با مشاوران این مرکز تماس بگیرید.

فروش سیستم اعلام حریق- تهران

سیستم اعلام حریق – فروش در تهران

مجموعه‌ای از تجهیزات الکترونیکی شامل دستگاه‌های تشخیص و اعلان حریق یک سیستم اعلام حریق را تشکیل می‌دهند. این تجهیزات توسط سیم به صورت شعاعی (سیستم متعارف) یا به صورت حلقوی (سیستم آدرس‌پذیر) به یکدیگر و به کنترل پنل مرکزی متصل می‌شوند. نوع دیگر از سیستم‌های اعلام حریق نیز بیسیم هستند و به جای کابل‌کشی با امواج الکتریکی با یکدیگر در ارتباطند.

سیستم‌های اعلام حریق از اجزای مختلفی تشکیل می‌شوند:

 • پنل مرکزی
 • دتکتورها
 • آژیر و فلاشر
 • ریموت اندیکاتور
 • باتری

تجهیزات اعلام حریق - فروش در تهران

پنل مرکزی اعلام حریق

مغز سیستم‌های اعلام حریق “پنل مرکزی” است. پنل مرکزی قطب مرکزی برای اتصال سیم‌کشی دتکتورها و شستی‌ها است و وضعیت دستگاه‌های موجود را نمایش می‌دهد. هدف کنترل پنل فعال‌سازی سریع سیستم و آژیرها در زمان آتش‌سوزی است. کنترل پنل‌ها بسته به انواع خود قابلیت‌های متفاوتی دارند. دو نوع اصلی کنترل پنل‌ها، کنترل پنل متعارف و آدرس‌پذیر هستند.

برای نصب پنل‌های متعارف، ساختمان به بخش‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود که به هر بخش یا منطقه “زون” گفته می‌شود. وقتی دتکتور یا شستی اعلام حریق در یک زون فعال می‌شود جریان الکتریکی که به کنترل پنل می‌رود تغییر می‌کند. به این ترتیب پنل مرکزی تشخیص می‌دهد که در محدوده‌ی یک زون مشخص، آتش‌سوزی رخ داده است.

حتما بخوانید:
فروش اعلام حریق با بالاترین درصد تخفیف

دستگاه‌های متصل به پنل آدرس‌پذیر به جای اطلاع‌رسانی از طریق تغییر جریان، داده‌ها را به پنل مرکزی ارسال می‌کنند. روی پنل مرکزی نمایش داده می‌شود کدام دستگاه فعال شده است. در این سیستم هر دستگاه دارای آدرس منحصر بفردی است. این جزئیات به پرسنل و ساکنان یک محل امکان می‌دهد با سرعت بیشتری محل دقیق آتش‌سوزی را شناسایی کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

تجهیزات اعلام حریق - دتکتور یا آشکارساز

دتکتورها و آشکارسازهای اعلام حریق

آتش‌سوزی با علائمی همچون دود، حرارت، شعله یا گاز همراه است. دتکتورها یا آشکارسازهای اعلام حریق بسته به تشخیص هر کدام از این علائم به انواع دتکتورهای دودی، حرارتی، گازی و دتکتور شعله تقسیم می‌شوند.

دتکتورهای حرارتی معمولا در دو نوع حرارتی دما ثابت و حرارتی دما افزایشی تولید می‌شوند. این دتکتورها معمولا در اتاق یا آشپزخانه نصب می‌شوند. از دتکتورهای حرارتی در مکان‌هایی که به طور مداوم تغییرات دمایی دارند نمی‌توان استفاده کرد.

دتکتورهای شعله وظیفه‌ی تشخیص و شناسایی شعله‌های آتش را بر عهده دارند. این دتکتورها برای نصب در پالایشگاه‌های نفت و گاز و صنایع تولیدی بسیار مناسب هستند.

دتکتورهای دودی، دود را به عنوان نشانه‌ی اصلی آتش‌سوزی تشخیص داده و سیستم اعلام حریق را فعال می‌کنند.

دتکتورهای گازی دستگاه‌هایی برای تشخیص و هشدار وجود گاز هستند و از خطرات احتمالی جلوگیری می‌کنند.

آژیر و فلاشر

آژیر و فلاشر نیز بخش اعلام و اطلاع رسانی را به صورت سمعی و  بصری در یک سیستم اعلام حریق بر عهده دارند.

شرکت‌های داخلی تولیدکننده‌ی سیستم‌های اعلام حریق

شرکت‌های تولیدکننده‌ی تجهیزات اعلام حریق

شرکت‌های معروفی در ایران سیستم‌های اعلام حریق تولید می‌کنند که از جمله‌ی آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرکت سنس
 • شرکت تسلا
 • شرکت زیتکس
 • شرکت آریاک
 • شرکت سایان

تمامی این شرکت‌ها در تولید سیستم‌های متعارف فعالیت می‌کنند و همگی موفق به اخذ تاییدیه از سازمان آتش‌نشانی شده‌اند. شرکت سنس و زیتکس در کنار تجهیزات متعارف به تولید سیستم‌های آدرس‌پذیر نیز مشغول هستند. از بین این دو شرکت، تنها شرکت اعلام حریق زیتکس توانسته برای تجهیزات آدرس‌پذیر خود تاییدیه‌ی آتش‌نشانی دریافت کند. در مورد تجهیزات آدرس‌پذیر زیتکس می‌توانید در صفحه‌ی سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس اطلاعات بیشتری کسب کنید.

حتما بخوانید:
ارائه لیست قیمت سیستم اعلام حریق ایرانی

به طور کلی تمامی ساختمان‌هایی که ملزم به نصب سیستمهای اعلام حریق هستند باید از سیستم‌های دارای تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی استفاده کنند.

از شرکت‌های خارجی دارای تاییدیه‌ی آتش‌نشانی که در ایران استفاده می‌شوند، برندهای زیر را می‌توان نام برد:

 • شرکت یونی پاس
 • سرکت تله تک
 • شرکت جی اس تی
 • شرکت هورینگ
 • شرکت آپولو
 • شرکت فایرگاد

این شرکت‌ها انواع سیستم‌های اعلام حریق متعارف و  آدرس‌پذیر را تولید می‌کنند و دارای تاییدیه‌ی آتش‌نشانی نیز هستند. فروش این سیستم‌ها در مرکز اعلام حریق آرات در تهران نیز انجام می‌گیرد.

فروش سیستم اعلام حریق تسلا – تهران

تسلا از سیستم‌های اعلام حریق معروف و خوب ایرانی است. این برند با کیفیت ایرانی با دریافت گواهینامه‌های بین‌المللی و استانداردهای داخلی توانسته بخش بزرگی از بازار تجهیزات اعلام حریق را به خود اختصاص دهد. قیمت تجهیزات این برند ایرانی را می‌توانید در صفحه‌ی لیست قیمت سیستم اعلام حریق تسلا مشاهده کنید.

نمایندگی فروش اعلام حریق زیتکس در تهران

فروش سیستم اعلام حریق تهران – مرکز اعلام حریق آرات

مرکز اعلام حریق آرات در زمینه‌ی فروش انواع سیستم اعلام حریق در استان تهران و همینطور سایر استان‌ها فعالیت می‌کند. شما می‌توانید سیستم‌های اعلام حریق مورد نظر خود را با قیمت مناسب و گارانتی معتبر از این مرکز تهیه کنید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می‌توانید با شماره تلفن  ۰۹۱۲۰۱۴۹۴۲۵ تماس بگیرید.

atashsetiz وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.