سفارش محصولات: ۰۹۱۲۰۷۳۹۸۵۱

فروش تجهیزات اعلام حریق در اصفهان

فروش تجهیزات اعلام حریق در اصفهان

تجهیزات اعلام حریق برای تشخیص زودهنگام آتش و کاهش خسارت‌های ناشی از آن طراحی شده‌اند. نصب سیستم‌های اعلام حریق در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، صنعتی، اداری و غیره برای امنیت افراد بسیار ضروری است. مرکز اعلام حریق آرات ارائه‌دهنده‌ی سیستم‌های اعلام حریق در استان اصفهان نیز فعالیت می‌کند. تجهیزات و لوازم اعلام حریق مورد نیاز خود در اصفهان را می‌توانید از این مرکز تهیه کنید.

فروش لوازم و تجهیزات اعلام حریق اصفهان

انواع سیستم‌های اعلام حریق

همه‌ی سیستم‌های اعلام حریق بر یک اساس مشترک عمل می‌کنند. اگر یکی از دتکتورها دود یا حرارت را تشخیص دهد و یا فردی شستی اعلام حریق را فشار دهد، آلارم‌ها برای اطلاع دادن به ساکنین ساختمان فعال می‌شوند. سیستم‌های اعلام حریق را می‌توان در سه گروه طبقه‌بندی کرد:

 • اعلام حریق متعارف
 • اعلام حریق آدرس‌پذیر
 • اعلام حریق بیسیم

سیستم اعلام حریق متعارف

در سیستم‌های اعلام حریق متعارف، دتکتورها، شستی و سایر لوازم اعلام حریق به وسیله‌ی سیم‌کشی در زون‌های مختلف به پنل مرکزی متصل می‌شوند. منظور از زون یا منطقه یک مدار است که به یک طبقه یا یک آپارتمان اختصاص داده می‌شود. روی پنل مرکزی برای هر زون یک لامپ وجود دارد. در صورت بروز آتش‌سوزی در هر یک از زون‌ها لامپ آن روی کنترل پنل روشن می‌شود. به این ترتیب می‌توان منطقه‌ای که در آن حریق رخ داده است را شناسایی کرد.

از تجهیزات اعلام حریق متعارف بیشتر در ساختمان‌های مسکونی و پروژه‌های کوچک استفاده می‌شود.

انواع سیستم‌های اعلام حریق

سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر

روش کار سیستم‌های آدرس‌پذیر نیز مشابه با سیستم متعارف است، با این تفاوت که در سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر، کنترل پنل می‌تواند دقیقا دتکتور یا شستی فعال شده را شناسایی کند. در این نوع سیستم هر دتکتور یا شستی اعلام حریق دارای آدرس منحصر بفردی است. کنترل پنل به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌شود که در صورت لزوم اطلاعات لازم در مورد هر دتکتور را نمایش دهد.

حتما بخوانید:
فروش سیستم اعلام حریق در تهران

سیستم اعلام حریق بیسیم

سیستم‌های اعلام حریق وایرلس یا بیسیم جایگزین خوبی برای سیستم‌های سیمی سنتی هستند. این سیستم‌ها به وسیله‌ی امواج رادیویی و بدون نیاز به اتصال سیمی سنسورها و سایردستگاه‌ها (دتکتور، تلفن کننده، شستی‌ها و غیره) عمل می‌کنند.

این نوع سیستم اعلام حریق را در واقع می‌توان به نوعی سیستم آدرس‌پذیر دانست که بدون نیاز به سیم‌کشی و کابل است.  این سیستم نیز به نوبه خود مزایای دارد که آن را پر کاربرد کرده است.

اعلام حریق بیسیم یا وایرلس

تجهیزات سیستم اعلام حریق

سیستم‌های اعلام حریق مجموعه‌ای از تجهیزات الکترونیکی هستند که به وسیله‌ی کنترل پنل مرکزی به یکدیگر متصل می‌شوند. سیستم‌های اعلام حریق شامل اجزای زیر هستند:

 • پنل مرکزی اعلام حریق
 • دتکتورهای تشخیص حریق
 • آژیر و فلاشر
 • ریموت اندیکاتور و باتری
 • شستی اعلام حریق

در سیستم‌های آدرس‌پذیر دتکتورها و دیگر تجهیزات قابلیت آدرس‌دهی دارند که این مورد در مورد تجهیزات متعارف امکان‌پذیر نیست.

سیستم‌ها و لوازم اعلام حریق مورد تایید آتش‌نشانی اصفهان

در اکثر شهرهای بزرگ نصب سیستم‌های اعلام حریق در برخی از ساختمان‌ها اجباری است. سیستم‌ها و لوازم اعلام حریقی که در پروژه‌ها نصب و اجرا می‌شوند باید مورد تایید سازمان آتش‌نشانی آن شهر باشند. از شرکت‌های لوازم و تجهیزات اعلام حریق مورد تایید سازمان آتش‌نشانی اصفهان می‌توان به سنس و تسلا اشاره کرد.

از شرکت‌های خارجی مورد تایید سازمان آتش‌نشانی اصفهان شرکت‌های زیر را می‌توام نام برد:

 • آپولو انگلستان Apollo
 • سی تک انگلستان C-Tec
 • زتا انگلستان Zeta

سیستم و لوازم اعلام حریق سنس در اصفهان

اعلام حریق سنس یکی از برندهای شناخته شده‌ی تولیدکننده‌ی تجهیزات اعلام حریق ایرانی است. شرکت سانا پژوهش گستر با برند سنس (Sens) فعالیت خود را از سال 1387 آغار کرد. این برند تا به امروز جایگاه مناسبی در میان خریداران تجهیزات اعلام حریق کسب کرده است.

حتما بخوانید:
قیمت سیستم‌های اعلام حریق متعارف ایرانی و خارجی

تجهیزات و لوازم اعلام حریق این برند دارای تاییدیه سازمان آتش‌نشانی استان اصفهان است. اعلام حریق سنس با قیمت مناسبی عرضه می‌شود که می‌توانید قیمت این تجهیزات را در صفحه‌ی لیست قیمت اعلام حریق سنس مشاهده کنید.

لوازم اعلام حریق مورد تایید آتش‌نشانی اصفهان

سیستم اعلام حریق تسلا در اصفهان

یکی دیگر از برندهای مورد تایید سازمان آتش‌نشانی اصفهان سیستم اعلام حریق تسلا است. تجهیزات تسلا از نوع متعارف و دارای گواهی‌نامه‌های بین‌المللی و استانداردهای داخلی زیادی است. قیمت محصولات این برند را می‌توانید در صفحه‌ی لیست قیمت سیستم اعلام حریق تسلا بررسی کنید.

فروش لوازم و تجهیزات اعلام حریق در اصفهان – مرکز اعلام حریق آرات

مرکز اعلام حریق آرات به فروش تجهیزات اعلام حریق ایرانی و خارجی می‌پردازد. این شرکت ارائه‌کننده‌ی سیستم‌های اعلام حریق به مشتریان خود در استان اصفهان نیز هست. جهت خرید تجهیزات و لوازم اعلام حریق در استان اصفهان در برندهای داخلی و خارجی مورد نظر خود، می‌توانید با شماره تلفن 09120149425 تماس حاصل فرمایید.

atashsetiz وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.