سفارش محصولات: ۰۹۱۲۰۷۳۹۸۵۱

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر زیتکس

سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

شرکت اعلام حریق زیتکس یکی از بهترین شرکت‌های تولیدکننده‌ی محصولات اعلام حریق است که فعالیت خود را از سال 1394 آغاز کرده است. این شرکت فعالیت خود را ابتدا با وارد کردن محصولات اعلام حریق زیتکس ترکیه و فنلاند آغاز کرد و سپس با راه‌اندازی خط تولید این محصولات، آن را به تولید ملی رساند. زیتکس همچنین اولین برند ایرانی است که موفق به دریافت تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران شده است. این شرکت در ابتدا تنها سیستم‌های اعلام حریق متعارف تولید می‌کرد اما از سال 1397 اقدام به طراحی سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس هم شده است. در این مطلب بر آن هستیم تا در مورد سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس نکاتی را بیان کنیم.

سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

سیستم اعلام حریق آدرس‌­پذیر زیتکس

زیتکس یکی از اولین برندهای ایرانی است که موفق به دریافت تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی برای تجهیزات آدرس‌پذیر خود شده است. پنل آدرس‌پذیر زیتکس بسیار پیشرفته و کاربردی است و برای استفاده در پروژه‌های بزرگ و صنعتی بسیار مناسب است. دتکتورهای آدرس‌پذیر زیتکس قابلیت تشخیص دود یا حرارت را در نقاط مختلف دارند و به محض تشخیص خطر آن را به پنل مرکزی گزارش می‌دهند. در ادامه ویژگی‌های سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس را شرح خواهیم داد.

آدرس‌­دهی اتوماتیک سیستم اعلام حریق زیتکس

دتکتورها و آژیرهای آدرس‌پذیر زیتکس به صورت اتوماتیک بین پنل‌ها و تکرارکننده‌ها ارتباط و شبکه سازی برقرار می‌کنند. آدرس‌دهی اتوماتیک زیتکس یکی از مزیت‌های این سیستم است. تجهیزات بر روی لوپ­‌ها قرار می­‌گیرند، بعد از چک­‌شدن و نبود ایراد یا خطا فرآیند آدرس‌­دهی به صورت اتوماتیک انجام می‌­پذیرد. مرکز اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس مطابق استاندارد EN 54-2, 4 طراحی و تولید شده است. 

نمایش گرافیکی وضعیت قطعات

لیست قطعات، نوع و وضعیت هرکدام به صورت گرافیکی بر روی پنل آدرس‌پذیر زیتکس نمایش داده می‌شود.

حتما بخوانید:
انواع دتکتورهای حرارتی در سیستم‌های اعلام حریق

ارتباط دو طرفه بین پنل و قطعات

ویژگی مهم سیستم‌­های آدرس‌­پذیر زیتکس، ارتباط پیوسته بین قطعات و پنل مرکزی است. تجهیزات این سیستم‌ها وضعیت خود را به صورت پیوسته برای پنل ارسال می­‌کنند. به بیان دیگر، پنل همواره در حال مشاهده‌ی وضعیت تجهیزات است و بدین ترتیب امکانات زیادی در اختیار بهره­‌بردار قرار می­‌دهد.

قابلیت SAFE SAVING

این قابلیت امکان گرفتن پشتیبان از تنظیمات و پیکربندی موجود روی پنل را فراهم می‌­کند. با استفاده از ویژگی SAFE SAVING اطلاعات در زمان تعویض کارت لوپ­‌ها از دست نمی‌رود. بعلاوه بدون نیاز به کامپیوتر می‌توان پنل زیتکس برنامه‌نویسی و تنظیم کرد.

محصولات اعلام حریق زیتکس

اعلام حریق زیتکس محصولات خود را در دو دسته‌ی متعارف و آدرس‌پذیر به بازار عرضه می‌کند. محصولات اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس به شرح زیر است.

محصولات اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

1. دستگاه مرکزی آدرس پذیر

پنل مرکزی آدرس پذیر زیتکس در ورژن‌های 1، 2، 3 و 4 لوپ قابل تهیه است. این پنل مجهز به فناوری F.A.P برای حذف نویزها و آلارم‌های کاذب است و امکان ارتباط دوطرفه بین قطعات و پنل وجود دارد. بعلاوه نرم‌افزارهای تخصصی پیکربندی و تکرارکننده‌ها قابلیت بروزرسانی دارند.

2. تکرار کننده آدرس پذیر

تکرار کننده آدرس‌پذیر زیتکس دارای منبع تغذیه‌ی داخلی است . با استفاده از یک کابل ارتباطی به پنل مرکزی متصل می‌شود. تکرار کننده آدرس‌پذیر زیتکس می‌تواند تا 1000 رویداد را ثبت کند.

تکرارکننده آدرس‌پذیر زیتکس

3. ماژول‌های آدرس‌پذیر زیتکس

ماژول‌های زیتکس در سه نوع ماژول زون کانونشنال آدرس‌پذیر، ماژول خروجی و ماژول ورودی تولید و عرضه می‌شوند. این ماژول‌ها مطابق با استاندارد EN 54 بوده و دارای ایزولاتور داخلی هستند.

حتما بخوانید:
ارائه جدید ترین سیستم اعلام حریق در کشور

4. دتکتور دودی سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

دتکتورهای دودی آدرس‌‌پذیر زیتکس قابلیت تشخیص دودهای سیاه یا سفید ایجاد شده در اثر سوختن مواد شیمیایی، چوب و سایر مواد را دارند.

دتکتور دودی آدرس‌پذیر زیتکس

5. دتکتور حرارتی آدرس‌پذیر

دتکتورهای حرارتی زیتکس قابلیت تغییر کلاس حرارتی به سه کلاس A2S، A1R و BS  را دارند. بدنه‌ی این دتکتورها مقاوم به حرارت است و بعلاوه می‌توان عملکرد آن را نسبت به افزایش ناگهانی دما و یا یک آستانه‌ی خاص دما تنظیم کرد. 

دتکتور حرارتی آدرس‌پذیر زیتکس

6. دتکتور ترکیبی دود و حرارت آدرس‌پذیر

در این دتکتورها سنسورهای دود و حرارت تلفیق شده و بنابراین امکان شناسایی و تشخیص همزمان دود و حرارت را دارند. دتکتورهای ترکیبی را می‌توان بر حسب نیاز به سه کلاس حرارتی متفاوت تنظیم کرد. این دتکتورها قابلیت شناسایی دودهای سفید و سیاه ایجاد شده در اثر سوختن مواد شیمیایی، چوب، پنبه و سایر موارد را دارند. بعلاوه این دنوع دتکتور هم مقاوم به حرارت است.

دتکتور دود و حرارت آدرس‌پذیر زیتکس

7. شستی آدرس پذیر

شستی‌های اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس قابلیت استفاده‌ی مجدد دارند. این شستی‌ها قابلیت آدرس‌دهی از روی پنل به صورت خودکار را دارند و بدنه‌ی آنها مقاوم به حرارت است. شیشه‌ی محافظ شستی از وارد آمدن ضربات و فعال شدن غیرضروری سیستم اعلام حریق جلوگیری می‌کند.

شستی آدرس‌پذیر زیتکس

8. آژیر فلاشر آدرس پذیر

در سیستم‌های اعلام حریق آدرس‌پذیر آژیرها می‌توانند دو یا سه سطح صدای قابل انتخاب از پنل یا نرم‌افزار داشته باشند. آژیر فلاشرهای زیتکس را می‌توان به صورت سقفی یا دیواری نصب کرد.

آژیرفلاشر اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

عدم نیاز به لایسنس، و هزینه­‌های جانبی برای راه اندازی پنل

یکی از مشکلاتی که در سیستم‌های آدرس‌پذیر وجود دارد وجود لایسنس برای راه‌اندازی پنل‌ها است. این مساله اغلب باعث تحمیل هزینه‌های اضافه بر مصرف‌کننده‌ی پنل‌های آدرس‌پذیر می‌شود. در واقع مصرف‌کننده برای پشتیبانی، عیب‌یابی و حتی راه اندازی سیستم، باید هزینه‌های بسیار بالایی را به فروشنده بپردازد. بعلاوه موضوع تحریم‌ها در برخی مواقع پشتیبانی پنل‌ها و نرم‌افزارهای پنل‌ها را با مشکل مواجه می‌کند. اما پنل‌های اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس این مشکل را ندارند و نیاز به لایسنس را برطرف کرده‌اند. البته قفل‌های سخت‌افزاری در چهار سطح برای پنل قابل تعریف هستند تا از دستکاری و دخالت افراد غیر متخصص در عملکرد پنل جلوگیری شود.

سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس – مرکز اعلام حریق آرات

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس می‌توانید با شماره تلفن 09120149425 تماس حاصل فرمایید. بعلاوه می‌توانید لیست قیمت اعلام حریق زیتکس را در سایت آتش‌ستیز مشاهده کنید.

ali ahmadi وب‌سایت
ورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.